X

Oœśrodek Profilaktyki i Socjoterapii dla Dzieci i Młodzieży „Pępek” Fundacji ETOH zmienił swoją siedzibę!!!!

Wszystkie zajęcia odbywają się od 1 stycznia 2015r. przy ul. Hożej 41, numer domofonu 200.
Znajdujemy się na parterze, wejœcie do oœśrodka od drugiej klatki po prawej stronie, gdy wejdzie się na posesję kamienicy (na œścianie jest napis GRAWER).
Tel: 668 320 608, 22 828 21 99
Adres e mail: pepek.osrodek@gmail.com

JSN ImageShow - Joomla 1.5 extension (component, module) by JoomlaShine.com

Uzależnienia behawioralne Drukuj Email
Szanowni Państwo!
 
Z przyjemnością przedstawiamy Państwa komplet bezpłatnych materiałów informacyjno-edukacyjnych wydanych w ramach projektu „Uzależnienia behawioralne? – Nie! Dziękuję!”.  Projekt został zrealizowany został na zlecenie Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii  ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia. Głównym celem projektu jest ograniczenie zachowań ryzykownych związanych z hazardem i innymi uzależnieniami behawioralnymi (Internet, gry komputerowe) wśród młodzieży gimnazjalnej. W plikach pdf  znajdą Państwo poniższe publikacje:


  • Dwie publikacje dla młodzieży gimnazjalnej: Hazard? – Nie, dziękuję! oraz Internet i komputer. Instrukcja bezpiecznej obsługi!, opracowanie – Kinga Kaczmarek oraz Karolina Van Laere, konsultacja naukowa –  dr Krzysztof Ostaszewski. W broszurach znajdują się informacje na temat hazardu oraz uzależnień związanych z używaniem komputera (Internet, gry komputerowe, cyberseks), ich skutków i konsekwencji oraz czynników chroniących przed wejściem na drogę uzależnienia. Młodzież dowie się z nich, na co zwracać uwagę, gdzie szukać pomocy, jak postępować w przypadku, kiedy zaobserwuje u siebie niepokojące sygnały. 
  • Publikacja dla rodziców nastolatków: Przewodnik dla Rodziców. Uzależnienia behawioralne. Patologiczny hazard i Internet, opracowanie – Janina Węgrzecka-Giluń, konsultacja naukowa – dr Krzysztof Ostaszewski. W broszurze poza merytorycznymi informacjami na temat specyfiki uzależnień behawioralnych, ich przyczyn, skutków oraz sposobów diagnozowania trudności, znajdują się wskazówki dotyczące pomocy dziecku w sytuacji zagrożenia uzależnieniem oraz podejmowania skutecznej interwencji.
Autorem projektów graficznych wszystkich publikacji oraz rysunków jest Marcin Franczak.
Publikacje zostały opracowane w atrakcyjnej formie pod względem merytorycznym, językowym i graficznym. Dzięki zawartym w publikacjach ćwiczeniom broszury stanowią przydatne narzędzie do interaktywnej pracy. 
Powyższe publikacje mogą stanowić zarówno skarbnicę wiedzy do samodzielnego studiowania przez młodych ludzi oraz ich rodziców, jak i materiał pomocniczy do realizacji zajęć edukacyjno-profilaktycznych w ramach profilaktyki uzależnień behawioralnych w szkole.

Życzymy dobrej lektury!!!
 
Pliki do pobrania:
icon Przewodnik_dla_rodziców:_Uzależnienia_behawiorlane.