8 tygodniowy KURS REDUKCJI STRESU OPARTY NA UWAŻNOŚCI MINDFULNESS Drukuj Email

 

8 tygodniowy KURS REDUKCJI STRESU OPARTY NA UWAŻNOŚCI MINDFULNESS

 

Fundacja ETOH zaprasza na 8-tyg. kurs MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) wg. metody Jona Kabata Zinna uczący metod i dostarczający narzędzi skutecznego radzenia sobie ze stresem w życiu, obniżający ogólne napięcie psychofizyczne organizmu, zwiększający poziom pozytywnych emocji poprzez rozwój odpowiednich sieci neuronalnych w naszym mózgu i znacznie podnoszący jakość życia. Podczas programu uczymy się także akceptacji dla samych siebie i świata wokół oraz rozwijamy postawę łagodności i współczucia.

 

Kurs rozpoczyna się w poniedziałek 19 marca 2018 r. -  godz. 18.30-21.

 

To kompleksowy trening uważności, uważnej obecności "Tu i teraz", oparty na filozofii i technikach medytacyjnych oraz psychologii współczesnej. Znacznie poprawia jakość życia, w różnych jego sferach i rozwija świadomość oraz spokój wewnętrzny.

Formularz zgłoszeniowy: formularz_MBSR 

 

Zakres tematyczny spotkań, które są ze sobą połączone, wynikają z siebie i nawiązują do doświadczeń codziennych oraz prac domowych.

1. Wprowadzenie do uważności i świadomej pracy z oddechem

2. Postrzeganie świata i postrzeganie siebie a uważność Mindfulness
i samoświadomość z tego wynikająca.

3. Uważność poprzez ciało, w ruchu, przestrzeni grawitacji. Synchronizacja ciała, oddechu i umysłu. Dbanie o aspekt fizyczny. Techniki i rola ciała w stresie i przeżywanych problemach.

4. Stres a uważność - Teoria stresu i radzenie sobie ze stresem

5. Stres - automatyczna reakcja czy świadoma odpowiedź - wpływ myśli i emocji. 

6. Radzenie sobie z emocjami za pomocą podejścia uważności, współczucia Compassion - metody, techniki

7. Dbanie o siebie - wymiary, aspekty, a praktyka uważności i współczucia. Kwestia dobrostanu wewnętrznego i szczęśliwego życia.

8. Uważność w relacjach międzyludzkich i podsumowanie kursu.

 

Spotkania odbywają się raz w tygodniu (zajęcia rozpoczynają się 19 marca 2017 r.) przez 8 tygodni i trwają od.2,5 do 3 godz. Ponadto, w połowie kursu odbywa się Dzień Uważności (weekend -sobota lub niedziela) - jest to pogłębiona i bardziej intensywna praktyka, która odbywa się w ciszy, z prowadzeniem przez nauczyciela (od 10 do 17, z godzinną przerwą na obiad). Dzień uważności dodatkowo - do ustalenia z grupą.W razie nieobecności na spotkaniu jest możliwe bezpłatne odrobienie go z inną grupą lub nawet spotkanie indywidualne w wyjątkowych przypadkach.

 

Cena za udział w całym  kursie  wynosi  jedynie 960 zł* (w tym VAT).
Możliwe jest również podzielenie płatności na raty:

Zaliczka w wysokości 360 zł,

  IV raty w wysokości 180 zł.

*przy płatności w całości

Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe oraz dostęp do nagrań audio, z sesjami prowadzonymi przez nauczyciela (w formie plików MP3), do praktyki domowej.

 

 Formularz zgłoszeniowy: formularz_MBSR

 

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Centrum Edukacyjnym Profilaktyki Problemowej Fundacji ETOH:

tel 22/839 80 89,                tel 22/439 03 11,               e-mail: profilaktyka@etoh.edu.pl;

 

9 marca 2018, piątek o godz. 18.30, odbędzie się darmowe spotkanie informacyjno-praktyczne, gdzie dowiesz się więcej, wyjaśnisz wątpliwości, poznasz prowadzącego i doświadczysz podejść i technik w praktyce. Możliwa jest także data 12 marca, poniedziałek godz. 18.30-21, dla osób, które nie mogą w piątek 9 marca.


Zajęcia i spotkanie wstępne odbywają się w Centrum Warszawy, na ul. Towarowej 22, Centrum Jupiter, część biurowo-konferencyjna, wejście A Biura, lokal A16 na 1 piętrze. Zaciszne i spokojne miejsce, obok stacji metra Rondo Daszyńskiego

 

PROWADZĄCY

Cezary Skura - psycholog, absolwent Uniwersytetu SWPS). Odbył szkolenie nauczycielskie dla trenerów/nauczycieli MBSR/MBCT, według programu The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Mindfulness i znajduję się w komisji etyki tego towarzystwa, a także jest członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR/MBCT. Pracownia Mindfulness i Compassion.


Ten 8-tyg. program jest jak powrót do domu, powrót do siebie i zaakceptowanie siebie takim jakim się jest. To odkrywanie własnego potencjału, piękna w sobie ale też odwaga do ujrzenia swoich ciemnych stron. Zaakceptowanie własnych ciemnych i jasnych aspektów, niesie ze sobą zgodę, spokój i równowagę dla naszego życia. To tak jakby powrócić do natury siebie, czy poczuć jej więcej niż czujemy teraz. Na tym kursie idziemy w stronę równowagi między mądrością a miłością. Dzięki rozwojowi uważności i współczucia odnajdujemy balans i drogę środka, aby poczuć zdrową równowagę, lekkość oraz energię do działania i kochania :)

 

Czego uczymy się dzięki praktyce uważności?

  • procesu aktywnego skupiania uwagi,
  • doświadczania poczucia własnej skuteczności,
  • postawy aktywnej w przeciwieństwie do pasywnej,
  • konstruktywnego radzenia sobie z problemami,
  • wyrabiania w sobie nieosądzającej i akceptującej postawy,
  • żywego kontaktu z doświadczaniem rzeczywistości w teraz,
  • uważnego radzenia sobie z trudnymi emocjami, bólem fizycznym i emocjonalnym,
  • przeciwdziałania rozproszeniu umysłu,
  • wzmacniania siły koncentracji,
  • dostępu do postawy cechującej się bezstronnością, spokojem i wewnętrzną stabilnością.

 

Formularz zgłoszeniowy: formularz_MBSR