Aktualności arrow Oferta szkoleń arrow Między Lwem a Pogromcą. Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych dla realizatorów programów profilaktycznych

Między Lwem a Pogromcą. Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych dla realizatorów programów profilaktycznych Drukuj Email

  Fundacja ETOH i Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniu pn. „Między Lwem a Pogromcą. Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych dla realizatorów programów profilaktycznych”- 83 godziny praktycznej wiedzy.

 

Nabór zakończony!

  Szkolenie przeznaczone jest dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz z młodymi dorosłymi, którzy realizują w swoim środowisku programy profilaktyczne i spotykają się z problemem uzależnienia od Internetu, gier, hazardu, zakupów, seksu i in.

Jeśli pracujesz/współpracujesz z placówkami oświatowymi  prowadząc zajęcia dla dzieci i młodzieży (nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy) lub pracujesz jako profilaktyk w organizacjach pozarządowych to szkolenie jest dla Ciebie.

 

Program szkoleniowy obejmuje 83 godziny zajęć realizowanych podczas IV sesji, w następujących terminach:

 • I. 4 - 6 września 2020 r.
 • II. 16 - 18 października 2020 r.
 • III. 12 - 15 listopada  2020 r.
 • IV. 27 - 29 listopada 2020 r.

W trakcie szkolenia zaplanowana jest wizyta studyjna w Młodzieżowej Poradni Profilaktyki i Terapii „Poza Iluzją” - sesja II.

 

Projekt  jest dofinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia w ramach konkursu przeprowadzonego przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

Fromularz zgłoszeniowy:  Formularz_lew_jesien

 Opłata za udział w zajęciach wynosi jedynie 150 zł - w ramach szkolenia mają Państwo zapewnione: zajęcia dydaktyczne, materiały szkoleniowe, zaświadczenie oraz całodzienne wyżywienie i nocleg (w pokojach trzyosobowych) oraz bezpłatny parking. Płatności dokonują tylko osoby zakwalifikowane.

 

Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji zawodowych osób pracujących z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi prowadzących zajęcia profilaktyczne lub planujący prowadzenie tego typu zajęć w miejscu swojej prac.

 

 Szkolenie obejmuje 83 godziny zajęć (63 godz. warsztatów i 20 godz. wykładów)

Zakres merytoryczny:

 • Profilaktyka uzależnień behawioralnych.
 •  Wykorzystanie technik poznawczo – behawioralnych do pracy z dziećmi i młodzieżą w budowaniu zdrowych przekonań w odniesieniu do zachowań zagrażających uzależnieniu behawioralnemu
 •  Dialog motywujący.
 • Praca z rodziną i osobami bliskimi w profilaktyce uzależnień behawioralnych, jako nierozerwalny element kompleksowej profilaktyki.
 •  Prezentacja propozycji zajęć profilaktycznych.
 • Praca własna nad przekonaniami dotyczącymi uzależnień behawioralnych.
 • Metody pracy z „trudną grupą”:

  Program merytoryczny opracowała Pani Izabela Dmitrowicz.

 Dodatkowo planowana jest wizyta studyjna w Młodzieżowej Poradni Profilaktyki i Terapii „Poza Iluzją”.

(Obowiązkowa obecność podczas wszystkich zjazdów. Dopuszczalna ilość nieobecności 10 % całości szkolenia).

  

Nabór na szkolenie trwa! Zapraszamy do zgłoszeń: Formularz_lew_jesien do dnia 18 sierpnia br. - na e-maila: profilaktyka@etoh.edu.pl lub faxem: 22/836-80-81. Zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego zakończenia naboru.

 

 

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Centrum Edukacyjnym Profilaktyki Problemowej Fundacji ETOH:

tel 22/439 03 11,               tel  22/836 80 89,               e-mail: profilaktyka@etoh.edu.pl

 

Do pobrania: 

 LOGA

 Formularz_lew_jesien

 

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY !