Aktualności arrow Oferta szkoleń arrow Profilaktyka uzależnień chemicznych i behawioralnych.

Profilaktyka uzależnień chemicznych i behawioralnych. Drukuj Email

 

BEZPŁATNE SZKOLENIA

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ CHEMICZNYCH I BEHAWIORALNYCH”  (ONLINE) DLA MAZOWSZA

 

Fundacja ETOH na zlecenie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych trzydniowych szkoleniach realizowanych w formie online pn. Profilaktyka uzależnień chemicznych i behawioralnych”. Szkolenie jest finansowane ze środków Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej – środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i jest przeprowadzane w ramach Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

TEMATYKA SZKOLENIA: pięć odrębnych trzydniowych szkoleń w formie online będzie zawierać 4 bloki tematyczne:

·         Blok 1. Uzależnienia chemiczne i behawioralne (mechanizm uzależnienia, sygnały ostrzegawcze, sposoby pomocy).

·         Blok 2. Profilaktyka uniwersalna, selektywna, wskazująca (omówienie pojęć wraz z przykładami dobrych praktyk).

·         Blok 3. Motywowanie osoby uzależnionej do zmiany.

·         Blok 4. Skuteczne i nieskuteczne strategie profilaktyczne. Systemy rekomendacji programów profilaktycznych

 

TERMINY: Planujemy realizację szkoleń dla pięciu niezależnych grup szkoleniowych w następujących terminach:

22-24 września 2021 r.; 28-30 września 2021 r.; 11-13 października 2021 r.; 25-27 października 2021 r.; 08-10 listopada 2021 r. Każdy uczestnik szkolenia może zapisać się tylko na jeden termin szkolenia.

 

LICZBA GODZIN SZKOLENIA: 20 godz. dydaktycznych w ciągu 3 dni. Każde szkolenie będzie się odbywało w następujących godzinach: dzień I 9.00-12.10; dzień II 9.00-15.30; dzień III 9.00-15.40.

 

ADRESACI SZKOLENIA: pracownicy placówek pomocowych (OPS, PCPR), oświatowych (szkoły, poradnie psychologiczno-pedagogiczne), wymiaru sprawiedliwości (kuratorzy sądowi), a także organizacji pozarządowych z sektora profilaktyki uzależnień pracujący wyłącznie na terenie województwa mazowieckiego.

 

WYKŁADOWCY: wykładowcami będą wysokiej klasy specjaliści z zakresu terapii uzależnień i profilaktyki uzależnień z praktycznym wieloletnim doświadczeniem w pomaganiu.

 

Dodatkowych informacji na temat szkolenia udziela p. Aneta Zdunek: telefonicznie pod numerem 608 608 197 lub za pośrednictwem e-maila: azdunek@etoh.edu.pl

 

Zapisy na szkolenie odbywają się przez wypełnienie interaktywnego formularza zgłoszeniowego na stronie https://rejestracja.etoh.edu.pl

Na powyższej stronie znajduje się także regulamin szkolenia, z którym przy jego akceptacji prosimy się zapoznać.