Aktualności

Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych - szkolenie dla terapeutów uzależnień

Fundacja ETOH i Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniu pn.

  Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych - szkolenie dla terapeutów uzależnień

Szkolenie obejmuje 32 godziny zajęć realizowanych w trakcie 4 dni

– w dniach 17 - 20 grudnia 2020 r.

 

Szkolenie przeznaczone jest dla:

  • terapeutów pracujących z osobami z uzależnieniami behawioralnymi, ale nie posiadających jeszcze certyfikatu specjalisty psychoterapii uzależnień lub instruktora terapii uzależnień, którzy ukończyli szkolenia  w  programach objętych akredytacją KBPN i PARPA, a w których nie był realizowany poszerzony moduł o uzależnieniach behawioralnych;
  • pierwszeństwo uczestnictwa w szkoleniu będą miały osoby zatrudnione w placówkach świadczących bezpłatną pomoc dla osób uzależnionych.

 

Formularz zgłoszeniowy: Formularz_behawioralne_2020 prosimy przesłać do dnia 4 grudnia 2020 r. na adres profilaktyka@etoh.edu.pl

Szkolenie odbędzie się w formie hybrydowej lub w całości on-line w zależności od obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią COVID-19.

Czytaj całość…
 
Catering 2020

Szanowni Państwo,

 

Fundacja ETOH od wielu lat stara się podczas konferencji i szkoleń organizowanych we własnym ośrodku szkoleniowym serwować smaczne posiłki. Od połowy października z powodu epidemii koronawirusa jesteśmy pozbawieni możliwości goszczenia w naszych progach uczestników szkoleń. Część naszej działalności realizujemy on-line. Karmić jednak w ten sposób się nie da. A ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia, postanowiliśmy stworzyć coś specjalnego…

Jeśli brakuje Państwu czasu, cierpliwości i nie macie możliwości przygotowywać wszystkiego samodzielnie; chcecie zapomnieć o gotowaniu i więcej czasu poświęcić Waszym najbliższym, to zachęcam do skorzystania z naszej wigilijno-świątecznej oferty tradycyjnych dań.

Są to zarówno dania postne, jak i mięsne. Polskie smaki, które kojarzą się z bożonarodzeniowym czasem. Oferta dla całych rodzin, jak i dla tych, którzy z powodu obostrzeń będą spędzać święta samotnie, ale nie chcieliby rezygnować z tradycyjnego jedzenia, a nie zawsze potrafią je sami przygotować. Taki catering może również stanowić świąteczny prezent zrobiony dla kogoś nam bliskiego.

Zajrzyjcie, proszę, do załącznika, tam znajdziecie nasze propozycje na świąteczny stół: Oferta_wigila_2020

Naprawdę warto skorzystać!

Zamówienia przyjmujemy do 14 grudnia 2020 r.

Zapraszam serdecznie!

 

Pozdrawiam

Aneta Zdunek

Fundacja ETOH

tel. 608 608 197

Czytaj całość…
 
REJESTR INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH

       Fundacja ETOH jest wpisana w REJESTRZE INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH (RIS)

NUMER EWIDENCYJNY 2.14/00330/2010

Na większość naszych szkoleń osoby bezrobotne i poszukujące pracy mogą otrzymać finansowanie ze środków publicznych.

Wystarczy zgłosić się do wojewódzkiego urzędu pracy.

Zapraszamy!

 
Program profilaktyczny TRZECI ELEMENTARZ. Edycja wiosna 2020
Fundacja ETOH zaprasza Instruktorów programu profilaktycznego do realizacji programu „Trzeci Elementarz, czyli Program Siedmiu Kroków” 
WIOSNA 2020 r.
 
„Trzeci Elementarz, czyli Program Siedmiu Kroków” to szkolny program edukacyjno-profilaktyczny, przeznaczony dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i młodszych klas szkół ponadgimnazjalnych, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Program został opracowany przez zespół autorów na zamówienie PARPA, a koordynacją i prowadzeniem zajmuje się Fundacja ETOH, która przeszkoliła instruktorów Elementarza.  Wszystkie zajęcia - dla młodzieży, rodziców, nauczycieli – prowadzone są metodami aktywnymi („burza mózgów”, praca w małych grupach, metody audio-wizualne, drama, mini wykłady).  
Czytaj całość…
 
Czy jesteś uzależniony: od pracy, jedzenia, seksu?
W ostatnich latach coraz powszechniejszym problemem stają się uzależnienia behawioralne, zwane także uzależnieniami od czynności czy uzależnieniami niechemicznymi. W Polsce zaczęto mówić o nich szerzej wraz z powstaniem Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, który umożliwił m.in. sfinansowanie badań mających na celu określenie skali zjawiska uzależnień behawioralnych w naszym kraju, rozwój programów profilaktycznych i leczenie osób potrzebujących pomocy.
Czytaj całość…
 
'Uzależnienia behawioralne? - bezpłatne broszury do pobrania

Uzależnienia behawioralne – bezpłatne broszury do pobrania dla uczniów i rodziców szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych 

Czytaj całość…
 
Uzależnienia behawioralne
Szanowni Państwo!
 
Z przyjemnością przedstawiamy Państwa komplet bezpłatnych materiałów informacyjno-edukacyjnych wydanych w ramach projektu „Uzależnienia behawioralne? – Nie! Dziękuję!”.  Projekt został zrealizowany został na zlecenie Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii  ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia. Głównym celem projektu jest ograniczenie zachowań ryzykownych związanych z hazardem i innymi uzależnieniami behawioralnymi (Internet, gry komputerowe) wśród młodzieży gimnazjalnej. W plikach pdf  znajdą Państwo poniższe publikacje:

Czytaj całość…
 
Informacja o zmianie cen noclegu i wyżywienia od stycznia 2019 roku
Fundacja ETOH informuje, że od stycznia 2019 roku obowiązuje następujący cennik usług.
Czytaj całość…