Wykorzystanie Dialogu Motywującego w profilaktyce uzależnień

„Wykorzystanie Dialogu Motywującego
w profilaktyce uzależnień”

Szkolenie bezpłatne, stacjonarne

Fundacja ETOH na zlecenie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu „WYKORZYSTANIE DIALOGU MOTYWUJĄCEGO W PROFILAKTYCE UZALEŻNIEŃ”. Szkolenie realizowane dla osób z terenu województwa mazowieckiego.

Celem szkolenia będzie: zwiększenie wiedzy i praktycznych umiejętności osób zajmujących się profilaktyką i terapią uzależnień z terenu województwa mazowieckiego w zakresie stosowania metody Dialogu Motywującego.

Terminy szkolenia:
I edycja - 26-28 września 2022 r.
II edycja - 17-19 października 2022 r. (zgłoszenia do dnia 10 października)
III edycja - 8-10 listopada 2022 r. (zgłoszenia do dnia 10 października)

Zajęcia odbędą się w godzinach:
1 dzień: 10.00 – 16.30
2 dzień:  9.00 – 17.00
3 dzień: 8.30 – 10.00

Liczba godzin: 18 godz. dydaktycznych zajęć: 3 godz. wykładów i 15 godz. warsztatów realizowanych w ciągu 3 dni.

Miejsce szkolenia: Fundacja ETOH ul. Mszczonowska 6 Warszawa

Do udziału w szkoleniu zapraszamy: osoby zajmujące się zawodowo profilaktyką i terapią uzależnień pracujące na terenie województwa mazowieckiego.

Tematyka szkolenia:

• Blok 1. Dialog motywujący – metoda skutecznego pomagania. Motywacja
  • Blok 2. Rozwijanie umiejętności w dialogu motywującym. Nauka narzędzi: pytania otwarte, odzwierciedlenia, podsumowania, dowartościowania, odruch korygowania i wzbudzanie reaktancji.
  • Blok 3. Fazy zmiany oraz uzależnienie.
  • Blok 4. Zastosowanie i skuteczność dialogu motywującego.

Wykładowcy: certyfikowani specjaliści w zakresie Dialogu Motywującego (p. Marta Lizis-Młodożeniec i p. Zygmunt Medowski) z praktycznym wieloletnim doświadczeniem w pomaganiu.

Uczestnicy szkolenia mają zapewnione (BEZPŁATNIE): udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, pełne wyżywienie, dwa noclegi w pokojach dwuosobowych oraz zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu.

Warunkiem uzyskania zaświadczenia jest:

- oddanie podpisanego i wypełnionego pre-testu i post-testu;

- obecność każdego uczestnika na przynajmniej 80% zajęć, chyba, że będzie to nieobecność usprawiedliwiona (wydarzenie losowe, jak np. choroba/wizyta lekarska).

Kryteria udziału w projekcie:

• przynależność do grupy odbiorców szkolenia: osoby zajmujące się zawodowo profilaktyką i terapią uzależnień pracujące na terenie województwa mazowieckiego.
  • przesłanie formularza zgłoszeniowego w wyznaczonym terminie (kolejność zgłoszeń).

Aby zapisać się na szkolenie prosimy o wypełnienie formularza:
ZAPISUJĘ SIĘ NA SZKOLENIE

Zgłoszenie się do udziału w szkoleniu nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na nie. Osoby zakwalifikowane otrzymają e-maila, informującego o kwalifikacji i szczegółach szkolenia. Osoby niezakwalifikowane ze względu na niespełnienie warunków rekrutacji lub braku miejsc również otrzymają stosowną informację. Liczba miejsca na szkoleniu jest ograniczona.

Informacji o szkoleniu udziela p. Wioleta Wojnowska tel. 22 877 78 81; e-mail: wwojnowska@etoh.edu.pl.

Szkolenie jest finansowane ze środków Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej - środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.