Dialog Motywujący - Wprowadzenie do metody - szkolenie online

Szkolenie online, edycja II

Do udziału w szkoleniu serdecznie zapraszamy:

Psychologów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień, nauczycieli, mediatorów sądowych, nauczycieli, pedagogów szeroko rozumianego sektora pomocowego,  kuratorów, pracowników służb więziennych, pracowników mops/mopr, policji, coachów, dietetyków/psychodietetyków, trenerów personalnych oraz wszystkich osób, które na co dzień pracują z osobami w obszarze zmian.

Formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać najpóźniej do 21 lipca 2022 roku.

SZKOLENIE POZWOLI CI NA:

·         Byciem z rozmówcą „tu i teraz”

·         Wzmocnienie kompetencji zarówno w obszarze zawodowym jak i w relacjach pozazawodowych

·         Rozwój umiejętności pracy opartej na empatii

·         Pogłębienie wiedzy z zakresu procesu zmian

·         Świadome i empatyczne stawianie granic

·         Rozwój umiejętności w obszarze budowania sprawczości klienta, wydobywania wewnętrznej motywacji rozmówcy do zmiany, wzmacnianie poczucia wartości

·         Wzmocnienie uważności i potrzebę aktywnego słuchania klienta

·         Wzmocnienie uważności na swoje emocje i  dbanie o swój dobrostan

W TRAKCIE SZKOLENIA:

·         Poszerzysz świadomość podstaw kognitywnych i behawioralnych w komunikacji prowadzonej w nurcie dialogu motywującego

·         Poszerzysz repertuar  „narzędzi” o  praktyczne umiejętności zwiększające kompetencje w Twoim obszarze zawodowym/prywatnym

·         Zdobędziesz wiedzę na temat procesów jakie zachodzą w ludziach podczas rozważań na temat zmiany

·         Doświadczysz czym jest Duch DM i jak ważną rolę pełni w relacji z drugim człowiekiem

·         Spojrzysz przychylnym okiem na opór i dowiesz się jak możemy go wykorzystać w pracy z klientem

·         Dowiesz się w jaki sposób łączyć DM z innymi formami prowadzenia rozmowy

·         Poprawisz swój dobrostan poprzez umiejętne stawianie empatycznej granicy w relacji

Zakres tematyczny:

●     Czym jest dialog motywujący (DM)- wprowadzenie do DM

●     Duch DM- główne założenia i zasady

●     Ambiwalencja – jak rozmawiać gdy pojawia się „TAK ALE…”- Czym jest? Jak ją identyfikować       i jak pracować?

●    Identyfikowanie języka zmiany i języka podtrzymania- strategie wydobywania języka zmiany

●     Opór- czym jest zjawisko oporu w rozumieniu DM- jak pracować z oporem

●     Wprowadzenie podstawowych narzędzi DM : pytania otwierające, odzwierciedlenia, dowartościowania, podsumowania

●     Etykietowanie- jak zadbać o relację i swój dobrostan

●    Transteoretyczny model zmiany - fazy zmiany, jak je rozpoznać, jak reagować

Zajęcia poprowadzi: Magda Dolska-Topór

Trener/Superwizor Dialogu Motywującego

Psycholog, specjalista psychodietetyki, , psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia,  mediator sądowy, terapeuta motywujący Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej (certyfikat nr 40), wykładowca akademicki, członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej ( PTTM) w latach 2014r-2016r, wiceprzewodnicząca zarządu PTTM w latach 2018-2020, współautorka programów i projektów szkoleniowych z dialogu motywującego.

Odbyte liczne szkolenia z zakresu dialogu motywującego DM, psychodietetyki/zaburzeń odżywiania, terapii schematów, ukończony I stopien Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Prelegentka  na  konferencjach z obszaru DM, psychodietetyki, mediacji. Szkoleniowiec/ko-trener cyklu szkoleń-  „Dialog Motywujący w pracy z grupami”.

METODA PRACY:

Zajęcia odbywają się za pomocą platformy Zoom.
W trakcie trwania szkolenia będziecie mieli Państwo możliwość bezpośredniego kontaktu z trenerem za pomocą sytemu wideokonferencji (wystarczy komputer, tablet lub smartfon ze sprawnymi głośnikami i mikrofonem – wystarczą te wbudowane w urządzenie) oraz porozmawiania i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia.

W RAMACH SZKOLENIA ON-LINE GWARANTUJEMY PAŃSTWU:

Pełną interaktywność szkolenia z prowadzącym;
Doświadczenie i doskonałe przygotowanie merytoryczne trenera oraz odpowiednio dobrane metody i techniki pracy;
Autorskie materiały szkoleniowe podczas pracy on-line oraz do pobrania i pracy własnej w pdf, wysłane zaraz po zakończeniu zajęć;
Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w wersji pdf;
Dla chętnych wersja papierowa zaświadczenia wysyłana pocztą na podany w formularzu zgłoszeniowym adres – za dodatkową opłatą.

Poniedziałek, wtorek: 25-26 lipca 2022 r.
Godziny szkolenia: 9:00-16:00
Cena: okazyjna cena tylko 550 zł
Promocja dla znajomych zgłaszających się razem
Szkolenie obejmuje 16 godzin dydaktycznych zajęć.

JEŚLI CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU PRZEŚLIJ WYPEŁNIONY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I  ZAPŁAĆ ZA POMOCĄ PRZELEWU:

Dane: ETOH Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji  i Terapii Problemów Alkoholowych

ul. Mszczonowska 6, 01 – 254 Warszawa,

tytuł przelewu: imię nazwisko – wprowadzenie do DM

numer konta: PKO BP 84 1440 1101 0000 0000 0394 0306

KONIECZNIE PRZEŚLIJ SWÓJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I POTWIERDZENIE WPŁATY

* najpóźniej do 21 lipca 2022 roku NA ADRES (rezerwując sobie tym samym miejsce na szkoleniu): profilaktyka@etoh.edu.pl