Klub Rozwoju Osobistego #3 Jak skutecznie motywować ludzi metodą Dialogu Motywującego?

Dla kogo?

• Dla osób chcących nauczyć się skuteczniej motywować swoich bliskich, klientów, podopiecznych, uczniów, pracowników.
  • Dla osób chcących lepiej motywować siebie, a doświadczających blokad w działaniu, prokrastynacji, unikających ważnych obowiązków czy zadań.
  • Dla osób chcących lepiej zrozumieć motywację i rządzące nią prawa i nie wpadać w pułapkę motywacji przez presję i nacisk.
  • Dla osób chcących lepiej poznać własne, głębokie i stabilne motywatory – niezależne od otoczenia, czyli motywację wewnętrzną.

Korzyści z udziału w spotkaniu

• Dowiesz się jak unikać wywoływania w swoich rozmówcach buntu, fałszywych obietnic, robienia Ci na złość, oporu przed działaniem.
  • Nauczysz się wzbudzać w rozmówcach poczucie wartości, bycia zrozumianymi, ważnymi i szanowanymi, dzięki czemu łatwiej będzie im uwierzyć w siebie i swoje możliwości.
  • Poznasz prosty i skuteczny sposób na trzymanie zdrowego dystansu do sytuacji rozmówcy – tak, by nie brać odpowiedzialności za jego sytuację i ewentualne problemy, ale jednocześnie dodawać mu pewności siebie i sprawczości.
  • Wzmocnisz wiarę w ludzi i ich możliwości, a dzięki temu wiarę w siebie.
  • Zapoznasz się z podstawami genialnej metody odkrywania i wzmacniania motywacji wewnętrznej, która w przeciwieństwie do motywacji zewnętrznej jest stabilna i prowadzi do pełnego zadowolenia i głębokiej satysfakcji.

Ramowy plan szkolenia:

Treści główne:

1.     Wprowadzenie do Ducha Dialogu Motywującego – metody opartej na szacunku i akceptacji klienta / rozmówcy.

2.     Jak pracować z klientem doświadczającym ambiwalencji, oporu przed zmianą?

3.     Jak wzbudzać motywację wewnętrzną, unikając pouczania i podobnych metod nacisku?

Dodatkowo zarysowane będą tematy:

1.     Zastosowanie podstawowych narzędzi Dialogu Motywującego w rozmowie motywującej.

2.     Pytania otwierające - jak zadawać pytania, które pomogą budować relację opartą na szacunku?

3.     Odzwierciedlenia - kluczowe narzędzie DM - rodzaje i zastosowanie.

4.     Podsumowania - rodzaje i wartość podsumowań.

5.     Dowartościowania - narzędzie służące budowaniu sprawczości rozmówcy.

6.     Wprowadzenie do 4 procesów DM.

Spotkanie prowadzi:

Magda Dolska-Topór

Trener/Superwizor Dialogu Motywującego. Psycholog, specjalista psychodietetyki, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia,  mediator sądowy, terapeuta motywujący Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej (certyfikat nr 40), wykładowca akademicki, członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej ( PTTM) w latach 2014r-2016r, wiceprzewodnicząca zarządu PTTM w latach 2018-2020, współautorka programów i projektów szkoleniowych z dialogu motywującego.

Płatność: 57 zł

Kiedy: 1.12.2022 r., w godz. 19-21:30 (ostatnie 30 minut to panel dyskusyjny, zapraszamy do aktywnego udziału!)

Jak: Spotkanie odbędzie się w formie online przy użyciu aplikacji Zoom. Link do spotkania prześlemy na podany podczas zapisu e-mail.

Aby zapisać się na spotkanie:

1. Wypełnij formularz zapisu - KLIKNIJ TU
2. Dokonaj płatności (operator - TPay) - KLIKNIJ TU

Prosimy o podanie tego samego adresu e-mail zarówno podczas rejestracji, jak i uiszczenia opłaty za udział.

Dziękujemy i do zobaczenia!