Racjonalna Terapia Zachowania – technika samopomocy oparta na rozwijaniu wspierającego wewnętrznego dialogu

Racjonalna Terapia Zachowania - szkolenie online

- technika samopomocy oparta na rozwijaniu wspierającego wewnętrznego dialogu

Termin wysyłania zgłoszeń: 10.04.2023 r.

O Racjonalnej Terapii Zachowania i dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu

Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ) to technika terapeutyczną opartą na połączeniu metod poznawczych i behawioralnych. Pomaga w rozpoznaniu i zmianie niekorzystnych wzorców myślenia i zachowania, które wpływają na nasz stan emocjonalny i samopoczucie.

RTZ została stworzona przez amerykańskiego psychologa Alberta Ellisa w latach 50. XX wieku. Ellis postulował, że to nie same zdarzenia, ale nasze przekonania o nich mają decydujący wpływ na nasze emocje i zachowanie. Według Ellisa niektóre przekonania są niezdrowe i prowadzą do niepotrzebnego cierpienia - stresu, lęku czy depresji. Z kolei zdrowe przekonania prowadzą do lepszego samopoczucia i efektywniejszego działania w trudnych sytuacjach.

RTZ ma potwierdzone wyniki w terapii zaburzeń lękowych, depresji, nerwic, zaburzeń odżywiania, uzależnień, problemów w relacjach interpersonalnych i stresu. Technika skupia się na pozytywnych zmianach w myśleniu i zachowaniach jednostki, co prowadzi z założenia do poprawy jakości życia.

Szkolenie RTZ oferuje uczestnikom możliwość poznania narzędzi, które pomagają w samodzielnym kształtowaniu zdrowych przekonań i myślenia. W trakcie szkolenia uczestnicy zdobędą umiejętności rozpoznawania i zmieniania niekorzystnych wzorców myślenia, poznają model ABCD emocji oraz pięć pytań zdrowego myślenia w RTZ. Uczestnicy będą również uczyć się technik radzenia sobie z trudnymi emocjami i kierowania swoim działaniem w sytuacjach stresowych.

rtz-szkolenie

Do udziału w szkoleniu RTZ serdecznie zapraszamy:

- terapeutów
- psychologów
- pedagogów
- lekarzy
- przedstawicieli innych zawodów związanych z pomocą i dbaniem o zdrowie i dobrostan psychiczny

Zakres tematyczny:

• samoświadomość mowy wewnętrznej,
  • ABCD Emocji,
  • 5 pytań zdrowego myślenia w Racjonalnej Terapii Zachowania, dystans roboczy w pracy z emocjami.

Celem webinaru jest nauka samodzielnej pracy ustrukturalizowaną metodą poznawczo-behawioralną z krytycznym głosem wewnętrznym. Uczestnik zyskuje umiejętność konstruktywnego uspokajania się, myślenia i kierowania swoim działaniem w sytuacjach które dotychczas wyczerpują, straszą lub przytłaczają.

Zajęcia poprowadzi: Ewelina Kubicka – psycholog, psychoterapeuta integracyjny, terapeuta uzależnień behawioralnych (bulimia, hazard, internet, kompulsywne objadanie, zakupy), Terapii Skoncentrowanej na Emocjach – EFT oraz Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ)

Absolwentka czteroletniego szkolenia z psychoterapii w PSP przy Instytucie Psychologii Zdrowia atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i jest w procesie certyfikacji. Ukończyła całościowe szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Emocjach – EFT, w tym Terapii Par. Studia magisterskie odbyła na wydziale psychologii ze specjalizacją kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Dbając o swój rozwód zawodowy, stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w konferencjach, warsztatach i szkoleniach, w tym m.in. z Dialogu Motywującego w ACPiR SWPS oraz serię szkoleń z Pracy z Ciałem metodą A. Lowena i K. Lewina organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej, International Society for Emotion Focused Therapy oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Swoje doświadczenie zdobywała pracując w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia (Szpital Tworkowski), w Fundacji Ewy Błaszczyk „AKOGO”, w fundacji „Dobrze że jesteś”, na Oddziale Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego na ul. Banacha oraz obecnie: w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w Ośrodku Psychoterapii NZOZ OGRÓD IPZ i we własnym gabinecie w ramach prywatnej praktyki.

METODA PRACY:

Zajęcia odbywają się za pomocą platformy Zoom.
W trakcie trwania szkolenia będziecie mieli Państwo możliwość bezpośredniego kontaktu z trenerem za pomocą sytemu wideokonferencji (wystarczy komputer, tablet lub smartfon ze sprawnymi głośnikami i mikrofonem – wystarczą te wbudowane w urządzenie) oraz porozmawiania i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia.

rtz-szkolenie-online

W RAMACH SZKOLENIA Z ZAKRESU RTZ ONLINE GWARANTUJEMY PAŃSTWU:

Pełną interaktywność szkolenia z prowadzącym;
Doświadczenie i doskonałe przygotowanie merytoryczne trenera oraz odpowiednio dobrane metody i techniki pracy;
Autorskie materiały szkoleniowe podczas pracy on-line oraz do pobrania i pracy własnej w pdf, wysłane zaraz po zakończeniu zajęć;
Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w wersji pdf;
Dla chętnych wersja papierowa zaświadczenia wysyłana pocztą na podany w formularzu zgłoszeniowym adres – za dodatkową opłatą.

Informacje organizacyjne szkolenia online Racjonalna Terapia Zachowania:

Kiedy: Piątek, 14 kwietnia 2023 r.
Godziny szkolenia: 9:00-13:00
5 godzin dydaktycznych
Okazyjna cena tylko 250 zł

> Zapisy na szkolenie RTZ online zakończone <