Szkolenia

Aktualności Gminny program
22 sierpnia 2024

Gminny program

"Zadania i działania gminy i innych instytucji finansowanych z programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii"

Aktualności Interwencja kryzysowa
29 sierpnia 2024

Interwencja kryzysowa

INTERWENCJA KRYZYSOWA – POMOC PSYCHOLOGICZNA OSOBOM W KRYZYSIE POSTRAUMATYCZNYM

Aktualności Podstawowe narzędzia Dialogu Motywującego
23 listopada 2024

Podstawowe narzędzia Dialogu Motywującego

W PROGRAMIE: Zastosowanie podstawowych narzędzi DM w rozmowie motywującej. Pytania otwierające - jak zadawać pytania, które pomogą budować relację opartą na szacunku. Odzwierciedlenia - kluczowe narzędzie DM - rodzaje i zastosowanie.

Aktualności Wprowadzenie do Dialogu Motywującego
07 września 2024

Wprowadzenie do Dialogu Motywującego

Zakres tematyczny: Czym jest dialog motywujący (DM) - wprowadzenie do DM Duch DM- główne założenia i zasady Ambiwalencja – jak rozmawiać gdy pojawia się „TAK ALE…”- Czym jest? Jak ją identyfikować i jak pracować?

Aktualności Jakość relacji i sojuszu terapeutycznego
25 lipca 2024

Jakość relacji i sojuszu terapeutycznego

Celem wystąpienia jest przedstawienie wyników badań i własnych refleksji w obszarze: 1) współczesnych koncepcji przymierza terapeutycznego i ich zastosowania w terapii uzależnień; 2) trójczłonowego modelu czynników wpływających na fluktuację przemierza uwzględniającego cechy pacjenta, terapeuty i jakość relacji terapeutycznej; 3) fluktuacje przymierza terapeutycznego naturalne i związane z ryzykiem przedwczesnego zakończenia (wypadnięcia) psychoterapii; 4) strategie naprawy przymierza terapeutycznego i wpływ naprawy przymierza dla wystąpienia pożądanej zmiany u pacjenta.

Aktualności „Zobowiązanie do leczenia odwykowego – szkolenie dla kuratorów sądowych.”
10 września 2024

„Zobowiązanie do leczenia odwykowego – szkolenie dla kuratorów sądowych.”

Szkolenie jest adresowane do zawodowych kuratorów pracujących przy wydziałach rodzinnych sądów rejonowych, prowadzący nadzory nad osobami zobowiązanymi do leczenia odwykowego.

Aktualności „Profesjonalna realizacja procedury zobowiązania do leczenia odwykowego.”
26 sierpnia 2024

„Profesjonalna realizacja procedury zobowiązania do leczenia odwykowego.”

Program szkolenia zakłada, że każdy uczestnik biorący udział w zajęciach nabędzie odpowiednie kompetencje osobiste i zawodowe do skutecznej pracy w gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.

Aktualności „Jak zrozumieć swoją historię i być w dobrej relacji ze sobą oraz z innymi”  Warsztat dla DDA i DDD
02 sierpnia 2024

„Jak zrozumieć swoją historię i być w dobrej relacji ze sobą oraz z innymi” Warsztat dla DDA i DDD

„Jak zrozumieć swoją historię i być w dobrej relacji ze sobą oraz z innymi”  Warsztat dla DDA i DDD