Kiedy uczeń atakuje sam siebie – jak wspierać uczniów z samouszkodzeniami i zachowaniami samobójczymi w szkole?

Fundacja ETOH zaprasza do udziału
szkoleniu on-line

„Kiedy uczeń atakuje sam siebie
– jak wspierać uczniów z samouszkodzeniami
i zachowaniami samobójczymi w szkole?”

Samouszkodzenia i zachowania samobójcze należą do bezpośrednich zachowań autodestrukcyjnych i niestety stają się coraz bardziej rozpowszechnione wśród dzieci i młodzieży. Ich pojawienie się wywołuje bardzo silne emocje u dorosłych, które mogą skutecznie sparaliżować działania pomocowe. Podczas szkolenia będziemy szukać odpowiedzi, jak właściwie zareagować na przejawy autodestrukcji i móc wesprzeć młodą osobę, u której są obecne.

Cel:
Głównym celem szkolenia jest zwiększenie wiedzy nauczycieli, wychowawców i opiekunów nt. zachowań autodestrukcji bezpośredniej (samouszkodzeń i zachowań samobójczych) u dzieci i młodzież oraz zasad reagowania na nie w przestrzeni szkoły.

Ramowy program:

• Skala problemu samouszkodzeń i zachowań samobójczych wśród dzieci i młodzieży.
  • Społeczny odbiór zachowań autodestrukcyjnych i trudności osób pomagających.
  • Schemat postępowania w przypadku ujawnienia zachowań autodestrukcyjnych u ucznia i zadania nauczyciela, wychowawcy, psychologa, pedagoga szkolnego oraz współpraca z rodziną.
  • Reagowania na zjawisko „zarażania” zachowaniami autodestrukcyjnymi wśród uczniów – ważne zasady i dobre praktyki.

Termin szkolenia:

• 21 marca 2023 r.
  • Godziny szkolenia: 9.00 – 12.00
  • Cena: 300 zł brutto*

Uwaga: Rabaty przy zgłoszeniu większej ilości osób jednocześnie.

• zgłoszenie 3 - 4 osób - cena promocyjna 270 zł od osoby,
  • zgłoszenia 5 i więcej osób - cena promocyjna 250 zł od osoby.

W ramach szkolenia mają Państwo zapewnione: 4. zajęć dydaktycznych on-line, materiały szkoleniowe w wersji pdf, zaświadczenie w wersji pdf.

Metoda pracy:

• Zajęcia odbywają się za pomocą platformy Zoom
  • W dniu szkolenia otrzymają Państwo e -mail z odpowiednim linkiem do szkolenia. Ważne: e-mail może trafić do: spamu lub powiadomień/ofert
  • Na kilka minut przed szkoleniem proszę „wejść” w link. Zostaną Państwo przekierowani na szkolenie po pobraniu bezpłatnej aplikacji (zajmuje to dosłownie 2 min.)
  • 21 marca o godz. 09:00 będziecie mieli Państwo możliwość bezpośredniego kontaktu z trenerką za pomocą sytemu wideokonferencji (wystarczy komputer, tablet lub smartfon ze sprawnymi głośnikami i mikrofonem – wystarczą te wbudowane w urządzenie) oraz porozmawiania i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia

Rekrutacja zakończona

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU- ZAREJESTRUJ się i ZAPŁAĆ ZA POMOCĄ PRZELEWU:

Dane: ETOH Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych
tytuł przelewu: imię nazwisko – samouszkodzenia 21.03

KONIECZNIE PRZEŚLIJ SWÓJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I POTWIERDZENIE WPŁATY najpóźniej do 16 marca 2023 r. roku NA ADRES (rezerwując sobie tym samym miejsce na szkoleniu): profilaktyka@etoh.edu.pl

Rekrutacja zakończona