Focusing - skuteczna technika kontaktu z wewnętrznym doświadczeniem emocjonalnym Klienta

Focusing skuteczna technika kontaktu z wewnętrznym doświadczeniem emocjonalnym Klienta

Focusing szkolenie online
Termin przysyłania zgłoszeń na szkolenie Focusing: 18.04.2024 r.

Czym jest Focusing?
Focusing jest procesem psychoterapeutycznym rozwiniętym przez Eugene'a Gendlina i opiera się na poszukiwaniach subiektywnie odczuwanego sensu aktualnie doświadczanego przez osobę problemu. Wymaga on wczuwania się w sygnały, jakie wysyła ciało i uważności na to, jaką informację przekazuje. Metoda zakłada, że ciało posiada swoją inteligencję, która pomaga w lepszym i pełniejszym zrozumieniu i rozwiązaniu problemów emocjonalnych. Focusing stosowany jest w Polsce już od około 10 lat. Terapia ta okazała się skuteczna w przypadku wielu problemów emocjonalnych i pozwala na osiągnięcie rozwoju osobistego oraz odnalezienia sensu w minionych wydarzeniach życia. Pomaga pacjentom zrozumieć i zminimalizować negatywne skutki trudnych wydarzeń z przeszłości, a także rozwinąć wewnętrzne siły naprawcze i odnowić równowagę emocjonalną.

Focusing to metoda pracy z ciałem, która skupia się na głębokim skontaktowaniu się z własnym wewnętrznym doświadczeniem, wyrażonym przez różne doznania w ciele. Polega na zbliżeniu się poprzez subtelne odczucia z ciała do odczuć, od których człowiek zazwyczaj próbuje się odcinać - takich jak smutek, żal, złość, opuszczenie. Focusing wykorzystuje wyobraźnię, a sam proces może być niezwykle twórczy i kreatywny. Metoda wydaje się być interesującą propozycją do pracy z dziećmi. Focusing to metoda świadomości ciała/umysłu, która pomaga doświadczyć więcej lekkości, jasności oraz uwolnienia od starych wzorców emocjonalnych. Praca z focusingiem to praca koncentrująca się na odczuciach, która pozwala na świadome nawiązywanie kontaktu ze swoim ciałem.

Do udziału w szkoleniu serdecznie zapraszamy:

• terapeutów,
  • psychologów,
  • wszystkie osoby zainteresowane.

Zakres tematyczny:

Celem warsztatu jest trening umiejętności pracy techniką focusowania z pacjentami. Nauka skutecznej metody kontaktu z pierwotnymi emocjami w pracy z osobami zdystansowanymi lub unikającymi w procesie terapeutycznym.

Ponadto poruszone zostaną tematy:

●     pierwotne i wtórne emocje

●     schemat emocjonalny

●     transformująca potrzeba

●    stosowanie techniki w trudnościach z określaniem wewnętrznego doświadczania.

Zajęcia poprowadzi: Ewelina Kubicka – psycholog, psychoterapeuta integracyjny, terapeuta uzależnień behawioralnych (bulimia, hazard, internet, kompulsywne objadanie, zakupy), Terapii Skoncentrowanej na Emocjach – EFT oraz Racjonalnej Terapii Zachowania.

Absolwentka czteroletniego szkolenia z psychoterapii w PSP Instytutu Psychologii Zdrowia atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i jest w procesie certyfikacji. Ukończyła całościowe szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Emocjach – EFT, w tym Terapii Par. Studia magisterskie odbyła na wydziale psychologii ze specjalizacją kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Dbając o swój rozwód zawodowy, stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w konferencjach, warsztatach i szkoleniach, w tym m.in. z Dialogu Motywującego w ACPiR SWPS oraz serię szkoleń z Pracy z Ciałem metodą A. Lowena i K. Lewina organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej, International Society for Emotion Focused Therapy oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Swoje doświadczenie zdobywała pracując w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia (Szpital Tworkowski), w Fundacji Ewy Błaszczyk „AKOGO”, w fundacji „Dobrze że jesteś”, na Oddziale Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego na ul. Banacha oraz obecnie: w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w Ośrodku Psychoterapii NZOZ OGRÓD IPZ i we własnym gabinecie w ramach prywatnej praktyki.

METODA PRACY:

Zajęcia odbywają się za pomocą platformy Zoom.

W trakcie trwania szkolenia będziecie mieli Państwo możliwość bezpośredniego kontaktu z trenerem za pomocą sytemu wideokonferencji (wystarczy komputer, tablet lub smartfon ze sprawnymi głośnikami i mikrofonem – wystarczą te wbudowane w urządzenie) oraz porozmawiania i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia.

W RAMACH SZKOLENIA ONLINE GWARANTUJEMY PAŃSTWU:

- Pełną interaktywność szkolenia z prowadzącym;
- Doświadczenie i doskonałe przygotowanie merytoryczne trenera oraz odpowiednio dobrane metody i techniki pracy;
- Autorskie materiały szkoleniowe podczas pracy on-line oraz do pobrania i pracy własnej w pdf, wysłane zaraz po zakończeniu zajęć;
- Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w wersji pdf;
- Dla chętnych wersja papierowa zaświadczenia wysyłana pocztą na podany w formularzu zgłoszeniowym adres – za dodatkową opłatą 15 zł.

Focusing - szkolenie online
Środa, 24.04.2024 r.
Gdzie: online, aplikacja ZOOM
Godziny szkolenia: 9:00-13:00
Cena: okazyjna cena tylko 250 zł
Szkolenie obejmuje 5 godzin dydaktycznych zajęć.

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU?

Zarejestruj się przesyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy:

> Zapisz się na szkolenie <

i zapłać za pomocą przelewu:

Dane: ETOH Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji  i Terapii Problemów Alkoholowych

tytuł przelewu: imię nazwisko – focusing

Bardzo prosimy o dokonanie wpłaty do 22 kwietnia 2024 r. oraz przesłanie potwierdzenia na adres (rezerwując sobie tym samym miejsce na szkoleniu): profilaktyka@etoh.edu.pl